Oferta specjalna!
smkit.jpg

Magnesy - zestaw klasowy

Zestaw różnych rodzajów magnesów

Cena:253.00PLN
SONDa2(2)[1].jpg

SONDa Fizyka Elektryczność i Magnetyzm Zestaw 1

Stosowanie zestawu SONDa Fizyka Elektryczność i Magnetyzm podczas lekcji, pozwala nauczycielowi przekazać wiedzę na temat zjawisk fizyki nie tylko w postaci teorii. Uczniowie mogą w łatwiejszy sposób utrwalić świeżo zdobytą wiedzę, samodzielnie przeprowadzając doświadczenia. Z naszą pomocą dydaktyczną lekcja zmienia się w multimedialny wykład, a możliwość współpracy z komputerem zachęca uczniów do wykonywania ćwiczeń i wyciągania wniosków.Poniżej link do filmu instruktażowego o Sondzie- doświadczenia z zakresu fizyki http://www.youtube.com/user/pwnTranslatica

Cena:6000.00PLN
szkielet_czlowieka.jpg

Szkielet człowieka 180 cm Nowość

Szkielet człowieka 180 cm. Jedyny dostępny na rynku Szkielet człowieka o wysokości 180cm .Masywny,solidnie wykonany model układu kostnego o naturalnych rozmiarach.Wykonany z trwalszego tworzywa sztucznego typu TALL- z łatwo zdejmowanymi kończynami,co ułatwia dokładne zapoznanie się z budową każdej z nich. . W kręgosłupie znajduje się elastyczny rdzeń kręgowy.
Szkielet idealnie nadaje się do prezentacji w pracowniach bioligicznych i laboratoriach studenckich. Model umieszczono na ruchomym stojaku.

Cena:850.00PLN
alfabet-i-cyfry-sensoryczne.jpg

Alfabet polski pisany + cyfry

Grawerowane na płycie Hdf „6" wielkie i małe litery polskiego alfabetu wraz dwuznakami plus cyfry, łącznie 88 sztuk.

Cena:283.00PLN
ibalance601header.png

Waga precyzyjna IBALANCE601

Waga 600g/0,01g. Jest to profesjonalna waga precyzyjna z mnóstwem funkcji, który z pewnością spełniają najwyższe oczekiwania. Posiada dwa jasne diody LED wyświetlacze (na przeciwnych stronach), co czyni go idealnym do nauki, pokazując wagę do innych, i wielozadaniowości.

Cena:940.00PLN

Nauczanie początkowe

Sortuj wg:
 • alfabet.jpg

  Nauczanie zintegrowane kpl 22 plansz

  Nauczanie zintegrowane kpl 22 plansz

  • Abecadło
  • Co oni robią
  • Jaki to zawód
  • Przeciwieństwa- w górę i w dół
  • Przeciwieństwa- wysoko i nisko
  • Poszukaj na obrazku- miasto
  • Poszukaj na obrazku-dom
  • Poszukaj na obrazku- rodzina w ogrodzie
  • Poszukaj na obrazku- sport
  • Liczymy od 1 do 10
  • Liczymy od 11 do 20
  • Działania arytmetyczne
  • Tabliczka mnożenia
  • Instrumenty muzyczne
  • Zwierzęta udomowione
  • Warzywa
  • Owoc
  • Zegar czasu
  • Kolory i kształty
  • Zwierzęta w moim domu
  • Miasto - środowisko w którym żyję
  • Wieś - środowisko w którym żyję 
  Cena:805.20PLN
 • kat_2341.jpg

  KOLOROWY ROK

  To niezbędna pomoc dydaktyczna dla nauczycieli I etapu edukacji. Nauczanie zintegrowane to specyficzny okres w edukacji szkolnej dziecka, powinno sprzyjać wszechstronnemu rozwojowi osobowości i przygotować je do systematycznej nauki na wyższych szczeblach kształcenia. Rozwiązywanie, a szczególnie samodzielne konstruowanie rozmaitych zagadek, rebusów wyzwala myślenie twórcze dziecka, daje poczucie własnej wartości, dostarcza wiary we własne siły, a także budzi pozytywną motywację do nauki.
  Cena:408.60PLN
 • 20[2].jpg

  Leśny savoir-vivre, czyli jak zachowywać się w lesie - plansza

  Plansza dydaktyczna z przyrody. Leśny savoir-vivre, czyli jak zachowywać się w lesie

  Cena:169.00PLN
 • 237.jpg

  PALENIE PAPIEROSÓW

  Zestaw przedstawia przyczyny, objawy i skutki palenia papierosów, ze szczególnym uwzględnieniem tego problemu wśród dzieci i młodzieży. Ukazuje jakie szkody powoduje nikotyna w zdrowiu młodego człowieka i jakie koszty ponosi społeczeństwo.
  Cena:215.33PLN
 • kat_2331.jpg

  PRZYJACIELSKA POMOC

  Pomoc przeznaczona jest do pracy z dziećmi przedszkolnymi w wieku 3-6 lat oraz do pracy w szkole podstawowej w nauczaniu początkowym. Pomoc składa się z 6 kompletów ilustracji dostosowanych do podanej niżej literatury. W każdym komplecie znajdują się ilustracje zakończone układanką z puzzli stanowiącą zakończenie poszczególnych przygód,
  Cena:445.00PLN
 • kat_2351.jpg

  STERYDY

  Mamy przyjemność przedstawić Państwu pakiet edukacyjny ,,Sterydy’’. Obserwujemy od jakieś czasu niepokojące zjawisko przyjmowania przez młodzież, bez zaleceń lekarskich sterydów anabolicznych. Substancje te wykorzystywane są przez osoby, którym wydaje się, że wielką wartością w życiu jest bycie dużym i silnym fizycznie . Osoby takie chcą mieć sylwetkę atlety, bez najmniejszego wysiłku fizycznego, jedynie poprzez zażycie tabletki. Taka postawa jest niezwykle niebezpieczna, albowiem młodzież nie zdaje sobie sprawy z ewentualnych konsekwencji takich zachowań. Substancje sterydowe nie są obojętne dla zdrowia młodego człowieka, a przyjmowane poza kontrolą medyczną mogą wyrządzić wiele szkód.
  Cena:194.36PLN
 • kat_2361.jpg

  AGRESJI - STOP !!!

  Przemoc coraz częściej towarzyszy uczniom podczas ich codziennych zajęć w szkole, ale przejawy agresji zauważyć można już w przedszkolu, nawet w najmłodszych grupach wiekowych. Obserwacje dowodzą, iż zachowania agresywne wśród dzieci z roku na rok nasilają się i przyjmują coraz to nowe formy. Brak reakcji ze strony nauczyciela, wychowawcy, rodzica oznacza przyzwolenie – dlatego też nie można pozostać obojętnym na agresję, nie wolno także pozostawić samej sobie „ofiary przemocy”. Każde z dzieci ma prawo do bycia sobą, do miłości, do sprawiedliwości, za złe zachowanie jednak każde z nich może być ukarane byle nie fizycznie, po uprzednim wyjaśnieniu błędu. Aby zminimalizować przejawy agresji wśród dzieci działania profilaktyczne winny być prowadzone już od najmłodszych lat, poprzez wszystkie lata pobytu w przedszkolu, a później i w szkole.
  Cena:399.00PLN
 • 190_m.jpg

  Bajeczne wiersze cz.1- zestaw plansz ( 35x50cm.) nr.kat.190

  Pakiet edukacyjny zawiera:-17 dużych plansz ilustrujące 12 wierszy,- 34 kart B3,- 103 sztuki elementów ruchomych,- Tyły plansz zaopatrzone są w magnesy do mocowania na tablicy szkolnej metalowej,- Plansze zaopatrzone są w listwy z zawieszką,- Poradnik metodyczny.- w pakiecie CD i MC Michała Żebrowskiego pt: "Poczytaj mi tato"
  Cena:517.00PLN
 • 191_m.jpg

  Bajeczne wiersze cz.2 - zestaw 28 plansz (35x50cm.) nr. kat. 191

  Pakiet edukacyjny zawiera:? 13 dużych plansz ilustrujące 12 wierszy,? 28 kart B3,? 103 sztuki elementów ruchomych,? Tyły plansz zaopatrzone są w magnesy do mocowania na tablicy szkolnej metalowej,? Plansze zaopatrzone są w listwy z zawieszką,? Poradnik metodyczny.? w pakiecie CD i MC Michała Żebrowskiego pt: "Poczytaj mi tato"Tematy plansz:1. "Orzech" J. Brzechwy,2. "Sum" J. Brzechwy,3. "Stryjek" J. Brzechwy,4. "Kwoka" J. Brzechwy,5. "Prot i Filip" J. Brzechwy,6. "Wrona i ser" J. Brzechwy,7. "Siedmiomilowe buty" J. Brzechwy,8. "Chrząszcz" J. Brzechwy,9. "Grzyby" J. Brzechwy,10. "Dwa jeże" L. J. Kern,11. "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci" J. Brzechwy,12. "Ptasie radio" J. Tuwima.
  Cena:499.00PLN
 • 225.jpg

  Baw się bezpiecznie i działaj rozsądnie - zestaw plansz. nr. kat. 225

  Przeznaczenie pomocy:· szkoła podstawowa - kształcenie zintegrowane, godzina wychowawcza w klasach IV-VI.Cel pomocy:· kształtowanie umiejętności przewidywania skutków niewłaściwych zachowań;· wdrażanie do dbałości o bezpieczeństwo i zdrowie własne i innych;· kształtowanie nawyków i postaw podnoszących bezpieczeństwo własne i innych;· podniesienie świadomości nt. istniejących zagrożeń;· wdrażanie do przestrzegania przepisów i regulaminów obowiązujących w miejscu pobytu;· wdrażanie do potrzeby znajomości numerów alarmowych;· kształtowanie umiejętności wzywania pomocy.
  Cena:344.00PLN
 • 1282804394_0.jpg

  Bezpieczne dziecko

  Edukacja dla bezpieczeństwa w naszym kraju do tej pory ciągle jeszcze czeka na przygotowanie ciekawych projektów, które będą interesująco i przystępnie opracowane. Zagadnienie to jest obecnie bardzo ważne a zarazem trudne do realizacji. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom oraz mając na względzie dobro i bezpieczeństwo Państwa wychowanków opracowaliśmy zestaw plansz i rysunków pomocniczych wraz z płytą CD zatytułowany „Bezpieczne dziecko”. Już od najmłodszych lat podczas zabaw i zajęć dydaktycznych u dzieci powinny być kształtowane racjonalne zachowania w przypadku wystąpienia różnych zagrożeń - pożar, atak psa, kontakt z niebezpiecznymi i nieznanymi przedmiotami.
  Cena:303.00PLN
 • 230.jpg

  Czytam i rozumiem-zestaw plansz Nr kat 230

  Pomoc ta służy do pracy z całą grupą dzieci, z małą ich grupką jak i do pracy indywidualnej z dzieckiem. Każdy zestaw to obrazek plus wyrazy do każdej litery, treść obrazka, nowy zestaw wyrazów (uwzględniający "nową" literę - patrz tabela), propozycje zdań do ułożenia oraz ćwiczeń - zadań do wykonania przez dzieci z wykorzystaniem wyrazów wcześniej wprowadzonych.
  Cena:358.00PLN
 • kat_246.jpg

  DOBRE I ZŁE ZACHOWANIE

  Pomoc edukacyjna przeznaczona jest do pracy z dziećmi przedszkolnymi w wieku 3 - 6 lat, składa się z 20 obrazów (format B-3 350 mm x 500 mm) o znaczeniu przeciwstawnym, obrazy z dobrym zachowaniem otoczone są zieloną ramką, obrazy z złym zachowaniem otoczone są ramką czerwoną. Pomoc opracowana jest na podstawie Programu wychowania przedszkolnego XXI wieku „ABC”, autorstwa Anny Łady - Grodzkiej. Dopuszczonego do użytku DKW-4013-1/00.
  Cena:230.00PLN
 • 1282804407_0.jpg

  Dbamy o zdrowie - higiena

  Jednym z zadań wynikających z podstawy programowej jest kształtowanie nawyków higienicznych i postaw prozdrowotnych u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Opracowana przez nas pomoc dydaktyczna wyjaśnia dzieciom konieczność stosowania zasad związanych z codziennymi czynnościami higienicznymi. Plansze dydaktyczne w ciekawy i czytelny sposób przedstawiają modelowy rozkład dnia przedszkolaka, konieczny do prawidłowego rozwoju dziecka. Zawarte ilustracje pokazują nie tylko poszczególne czynności np. mycie rąk i zębów ale również sytuacje, w których należy je stosować.
  Cena:299.00PLN
 • 228.jpg

  Dziecko w Europie - zestaw plansz. nr. kat. 228

  Zestaw pomocy dydaktycznych obejmuje następujące elementy:1. Portrety "Ojców Europy".2. Mapa Europy z wyszczególnionymi flagami państw.3. Zestaw kartoników z nazwami państw i ich stolic.4. Krzyżówka z zestawem liter.5. Plansze poglądowe - zabytki Europy.6. Puzzle - stroje ludowe wybranych państw europejskich.7. Rebusy - państwa założycielskie Unii Europejskiej.
  Cena:398.89PLN
 • kat_134_m.jpg

  Dziecko w świecie dorosłych - zestaw plansz. nr. kat. 134

  Pomoc kierowana jest do pracy w oddziałach przedszkolnych oraz w nauczaniu początkowym z uczniami klas I-III oraz dziećmi szkolnych klas zerowych. Szczególnie przydatna będzie przy realizacji treści programowych z języka polskiego i środowiska społeczno- przyrodniczego. Historyjki obrazkowe wprowadzają dziecko w tematykę środowiska społecznego ogniskując uwagę wokół takich zagadnień jak: dziecko wśród ludzi w różnych sytuacjach społecznych, życie ludzi strukturach społecznych, praca ludzi w różnych zawodach, kształtowanie pozytywnego stosunku do pracy. Zestaw zawiera komentarz metodyczny, literaturę, zagadki, krzyżówki.
  Cena:238.00PLN
 • 1282804354_0.jpg

  Ekologia na co dzień - plansze A3

  Pomoc dydaktyczna „Ekologia na co dzień” została opracowana jako materiał dydaktyczny przybliżający treści z zakresu wychowania przyrodniczego. Edukacja proekologiczna w przedszkolu i szkole powinna być ukierunkowana nie tylko na dostarczaniu dziecku wiedzy, ale przede wszystkim na kształtowaniu nawyków. Dziecko nie musi wszystkiego wiedzieć, ale powinno rozumieć potrzebę ochrony najbliższego środowiska.
  Cena:299.00PLN
 • kontynenty-mata-edukacyjna.jpg

  KONTYNENTY - MATA EDUKACYJNA + 42 OBRAZKI ZWIERZĄT I MIESZKAŃCÓW

  Cena:219.00PLN
 • 220[1].jpg

  KTO LUBI ŁĄKĘ

  Pomoc dydaktyczna przeznaczona jest do pracy w zajęciach dydaktyczno - wychowawczych w edukacji przedszkolnej. Zestaw plansz spełnia wymagania programowe wychowania przedszkolnego. Dostosowany jest do rozwoju i wczesnej edukacji dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami. Stanowi pomoc w realizacji treści z zakresu edukacji matematycznej, przyrodniczej i polonistycznej. Daje możliwość swobodnego wypowiadania się na określony temat.
  Cena:287.00PLN
 • 234.jpg

  Kolorowy rok kat 234

  To niezbędna pomoc dydaktyczna dla nauczycieli I etapu edukacji. Nauczanie zintegrowane to specyficzny okres w edukacji szkolnej dziecka, powinno sprzyjać wszechstronnemu rozwojowi osobowości i przygotować je do systematycznej nauki na wyższych szczeblach kształcenia. Rozwiązywanie, a szczególnie samodzielne konstruowanie rozmaitych zagadek, rebusów wyzwala myślenie twórcze dziecka, daje poczucie własnej wartości, dostarcza wiary we własne siły, a także budzi pozytywną motywację do nauki. Pomoc ta, wykorzystywana na zajęciach rozbudzi wielostronną aktywność uczniów, ułatwi przygotowanie wiedzy, nauczy logicznego myślenia, stanie się rozrywką umysłową. „KOLOROWY ROK” – to pomoc naukowa, która ułatwi nauczycielom nauczania zintegrowanego realizację programu z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, artystycznej.
  Cena:360.00PLN
 • 217.jpg

  Komunikowanie Między Ludźmi-zest plansz Nr 217

  Pomoc dydaktyczna przeznaczona jest do wychowania przedszkolnego i kształcenia zintegrowanego. Wykorzystanie pomocy ma na celu poznanie dawnych i współczesnych środków łączności oraz sprzętu ułątwiającego komunikowanie się. Cele szczegółowe: * zapoznanie dzieci z instytucją użyteczności publicznej - poczta oraz z pracą ludzi w tej instytucji, * nabywanie umiejętności korzystania z wybranych urządzeń technicznych codziennego użytku np. korzystanie z telefonu, * poznanie drogi listu od nadawcy do odbiorcy, * poznawanie dawnych sposobów przekazywania informacji. * znaczenie postępu technicznego i wynalazków, * rozbudzanie zainteresowań i hobby - filatelistyka, Pakiet składa się z:• Historyjki obrazkowe "Podróże listu" - 5 plansz,• Przekazywanie informacji dawniej i dziś,• Krzyżówki - 2 plansze,• Labirynty wyrazowe,• Wzory do kserowania - koperta - znaczek.
  Cena:344.00PLN
 • 220.jpg

  Kto lubi łąkę - zestaw 10 plansz(35x50cm.). nr. kat.220

  Pomoc dydaktyczna przeznaczona jest do pracy w zajęciach dydaktyczno - wychowawczych w edukacji przedszkolnej. Zestaw plansz spełnia wymagania programowe wychowania przedszkolnego. Dostosowany jest do rozwoju i wczesnej edukacji dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami. Stanowi pomoc w realizacji treści z zakresu edukacji matematycznej, przyrodniczej i polonistycznej. Daje możliwość swobodnego wypowiadania się na określony temat.Pakiet zawiera 10 plansz formatu B3 prezentujących:• Konia,• Krowę,• Kreta,• Mysz,• Bociana,• Żabę,• Konika polnego,• Ślimaka,• Biedronkę,• Pszczołę.Ponadto:• 100 sztuk ilustracji, po 10 szt. wyżej wymienionych zwierząt, • Liczmany w kształcie prostokątów,• Kartoniki z cyframi od 1 do 100.
  Cena:275.00PLN
 • LICZBY_ANGIELSKIE_-_MATA_EDUKACYJNA.jpg

  LICZBY ANGIELSKIE - MATA EDUKACYJNA

  Cena:199.00PLN
 • 1282805117_0.jpg

  Las i ochrona środowiska

  Pomoc dydaktyczna „Las i ochrona środowiska” została opracowana jako materiał służący do wprowadzania treści edukacji przyrodniczej. Uwzględnia naturalną chęć dziecka do poznawania świata. Jest gotowym materiałem poglądowym, służącym do wprowadzania nowych treści lub doskonałym uzupełnieniem bezpośrednich doświadczeń dziecka. Stwarza możliwość zadawania pytań oraz uzyskiwania odpowiedzi. Zachęca do eksperymentowania i aktywności własnej dziecka. Propagowanie prawidłowych zachowań pozwala na kształtowanie postawy szacunku dla wiedzy oraz dla środowiska. Zestaw dydaktyczny ułatwia zrozumienie zjawisk i praw rządzących przyrodą, przedstawia wpływ człowieka na środowisko.
  Cena:303.97PLN
 • 22[2].jpg

  Leśny savoir-vivre, czyli czego w lesie nie wolno

  Leśny savoir-vivre, czyli czego w lesie nie wolno.Plansz dydaktyczna z przyrody.Leśny dekalog - 10 podstawowych zakazów dotyczących nieprawidłowego zachowywania się człowieka na terenie obszarów leśnych

  Cena:169.00PLN
 • mata-edukacyjna-kolorowe-ksztalty.jpg

  MATA EDUKACYJNA KOLOROWE KSZTAŁTY

  Cena:189.00PLN
 • MATA_EDUKACYJNA_WAZ_LITEROWY.jpg

  MATA EDUKACYJNA WĄŻ LITEROWY

  Cena:189.00PLN
 • kat_209.jpg

  MAŁY ORNITOLOG cz.I

  Pomoc dydaktyczna do wykorzystania w edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej, do zagadnień przyrodniczych jako pomoc demonstracyjna dla nauczyciela, również jako materiał ćwiczeniowy dla dziecka. Służyć może także do ilustrowania tekstów z literatury dziecięcej. W placówkach realizujących ścieżki proekologiczne - salki dydaktyczne w Parkach Krajobrazowych, Centrach Edukacji Przyrodniczej itp. Celem jest zapoznanie z wyglądem i nazwą popularnych ptaków występujących w Polsce, ich trybem życia i charakterystycznymi odgłosami.
  Cena:329.00PLN
 • 067[1].jpg

  Mapa Polski II dla najmłodszych nr. kat. 67

  Pakiet edukacyjny zawiera:• 1 ilustrowana mapa B1 (100x70cm) (po rozłożeniu),• 2 komplety herbów 49 byłych miast wojewódzkich,• Plansze oprawione są w listwy metalowe,• Elementy ruchome zaopatrzone są w rzepy.Tematy plansz:1. Mapa Polski,
  Cena:163.85PLN
 • 209.jpg

  Mały ornitolog cz. 1 - zestaw 20 plansz nr. kat. 209

  Pakiet edukacyjny zawiera 20 plansz + krążek CD:• gawron,• kruk,• wrona,• kawka,• szpak,• łabędź,• bocian,• sójka,• jaskółka,• sikora,• wróbel - samica,• wróbel - samiec,• kaczka krzyżówka - samica,• kaczor - samiec,• gołąb siniak,• gołąb sierpówka,• skowronek,• gil,• sroka,• słowik,
  Cena:329.00PLN
 • 215.jpg

  Mały ornitolog cz. 2 - zestaw plansz. nr. kat. 215

  Pomoc dydaktyczna do wykorzystania w edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej, do zagadnień przyrodniczych jako pomoc demonstracyjna dla nauczyciela, również jako materiał ćwiczeniowy dla dziecka. Do ćwiczeń analizy i syntezy wzrokowej, koordynacji wzrokowo- ruchowej. Służyć może także do ilustrowania tekstów z literatury dziecięcej lub do zastosowania w teatrzykach, ponadto do ćwiczeń plastycznych utrwalający wygląd ptaków. W placówkach realizujących ścieżki proekologiczne - salki dydaktyczne w Parkach Krajobrazowych, Centrach Edukacji Przyrodniczej itp. Celem jest zapoznanie z wyglądem i nazwą popularnych ptaków występujących w Polsce, ich trybem życia i charakterystycznymi odgłosami.
  Cena:329.00PLN
 • 224.jpg

  Moja ojczyzna - zestaw plansz nr. kat. 224

  Przedstawiony zestaw pomocy dydaktycznych opracowany został zgodnie z wymaganiami "Podstawy programowej wychowania przedszkolnego i kształcenia zintegrowanego". Celem ogólnym pomocy dydaktycznej MOJA OJCZYZNA jest wspomaganie rozwoju dziecka w młodszym wieku szkolnym i przedszkolnym. Stanowi pomoc w realizacji treści kształcenia z zakresu edukacji społeczno - moralnej, edukacji przyrodniczej, edukacji z zakresie mowy, myślenia, przygotowania do pisania i czytania, edukacji kulturowo - estetycznej. Pomoce stanowią źródło wiadomości o Polsce, prezentują mapę z herbami 18 miast polskich, przedstawiają informacje o najważniejszych polskich miastach i legendach o ich historii, różne rodzaje krajobrazów polskich oraz regionalne stroje ludowe. Różnorodność tematyki zestawu stwarza nauczycielowi możliwość doboru różnorodnych metod i form pracy dydaktyczno - wychowawczej w przedszkolu i klasach kształcenia zintegrowanego. Pomoce MOJA OJCZYZNA dają nauczycielowi wiele swobody w ich doborze wykorzystaniu w trakcie zajęć.
  Cena:329.96PLN
 • kat_1141_m.gif.png

  Monografia liczb i nie tylko - zestaw 10 plansz . nr. kat. 114

  est to materiał pomocniczy do nauki matematyki w nauczaniu początkowym, w oddziałach szkolnych i przedszkolnych dzieci 6 letnich. Plansze (10 sztuk) z monografią liczb ilustrują: zbiór konkretnych przedmiotów, zbiór symboli, właściwą cyfrę (mocowaną na rzepy) oraz odpowiednią liczbę w aspekcie porządkowym. Elementami uzupełniającymi są kartoniki z dużymi i małymi cyframi na białym i kolorowym tle, zbiory figur geometrycznych i konkretów. W komplecie jest także drugi zestaw z dwiema planszami zatytułowany "Barwne motyle" dający możliwości tworzenia zbiorów, układania formuł matematycznych, zadań z treścią itp...
  Cena:420.00PLN
 • kat_171_m.gif.png

  Na polu, w lesie i na łące - zestaw plansz nr.kat.171

  Pomoc dydaktyczna "Na polu, w lesie i na łące" przeznaczona jest do kształcenia zintegrowanego na poziomie klas I-III z przewagą treści o charakterze środowiskowo -ekologicznym. Może być też wykorzystywana w klasach zerowych. Pomoc pomyślana jest tak, aby nie podawać gotowych rozwiązań a zmuszać do twórczych poszukiwań. Możliwość manipulacji elementami pobudza aktywność uczniów.
  Cena:275.00PLN
 • 110.jpg

  Niebezpieczne zabawy - zestaw plansz. nr. kat. 110

  Zestaw "Niebezpieczne Zabawy" przeznaczony jest do pracy z dziećmi w nauczaniu początkowym. Ma na celu pomóc nauczycielom i uczniom w realizacji zadań związanych z kształtowaniem właściwych postaw wobec własnego bezpieczeństwa.Pomoc zawiera 12 historyjek obrazkowych omawiających problematykę bezpieczeństwa dzieci.
  Cena:328.00PLN
 • aa.jpg

  POLSKIE LITERY I DWUZNAKI

  POLSKIE LITERY I DWUZNAKI do nauki pisania i czytania - komplet 39 kolorowych plansz w tekturowej teczce.Każda litera polskiego alfabetu prezentowana jest na odrębnej planszy. 39 takich plansz z literami i dwuznakami skompletowanych zostało w estetycznej teczce. Każda plansza drukowana jest na kartonie o grubości 350g i zaopatrzona w otwór do łatwego zawieszenia jej na ścianie.
  Cena:298.00PLN
 • 214[1].jpg

  PORTRETY TWÓRCÓW PROZY I POEZJI DLA DZIECI

  Przygotowany zestaw pomocy dydaktycznych zgodny jest z podstawami programowymi kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej. Znajduje zastosowanie w kształceniu zintegrowanym, polonistycznym w klasach IV-VI oraz w pewnym stopniu także w wychowaniu przedszkolnym w zakresie kształcenia językowo - literackiego. Odpowiada potrzebom nauczycieli, mającym na celu rozbudzanie w dziecku motywacji czytania, rozwijania umiejętności odbioru dzieł literackich, wprowadzenia w tradycje kultury narodowej i europejskiej. Zestaw pomocy wspomaga pracę dydaktyczno - wychowawczą z lekturą. sprzyja urozmaiceniu stosowanych form i metod pracy, a także uaktywnieniu wychowanków podczas lekcji. Proponowane pomoce dydaktyczne pozostawiają nauczycielowi wiele swobody w ich doborze w wykorzystaniu w trakcie zajęć.
  Cena:371.00PLN
 • thumbs_poznajemy-zawody-wspolczesne1.jpg

  POZNAJEMY ZAWODY WSPÓŁCZESNE

  Pakiet edukacyjny zawiera: • 20 kart B3 ilustrujących pracę ludzi w różnych zawodach, • 2 arkusze B-3 z nazwami zawodów (do wycięcia), • 8 arkuszy B-3 z obrazkami narzędzi i urządzeń niezbędnych do wykonywania pracy, • 3 arkusze B-2 - część opisowa zawiera: - charakterystykę poszczególnych grup zawodowych, - propozycje wykorzystania zestawu, - zagadki, - wybór poezji; • Plansze zaopatrzone są w listwy z zawieszką, • Poradnik metodyczny.
  Cena:345.00PLN
 • kat_2381.jpg

  PRZYGODY WRÓBELKA ELEMELKA cz I. kat 238

  Pomoc przeznaczona jest do pracy z dziećmi przedszkolnymi w wieku 3-6lat jak i w szkole podstawowej, w nauczaniu początkowym. W każdej części jest do rozwiązania krzyżówka z hasłem Elemelek bądź Wróbelek, hasła są utworzone z nazw ptaków, które występują w treści opowiadań. W części pierwszej znajduje się po 5 kompletów, w każdym komplecie są cztery ilustracje, dostosowane do treści opowiadań. Ilustracje mogą być wykorzystane pojedynczo jak i w formie historyjek obrazkowych. Tytuły opowiadań, do których utworzono zestawy obrazów. Część I jesień- zima 1. "Jak Wróbelek Elemelek w szkole uczył się literek" 2. "Kamizelka Elemelka" 3. "O Wróbelku Elemelku, o ziemniaku i bąbelku" 4. "O zziębniętym Elemelku , pustym brzuchu i rondelku" 5. "Ptaszek z torby wypuszczony śle życzenia w różne strony"
  Cena:254.00PLN
 • kat_240.jpg

  PRZYGODY WRÓBELKA ELEMELKA cz II. Nr kat 240

  Pomoc przeznaczona jest do pracy z dziećmi przedszkolnymi w wieku 3-6 lat jak i w szkole podstawowej, w nauczaniu początkowym. Część druga Przygody Elemelka wiosną i latem Poszczególne tablice przedstawiają: 1. Jak Wróbelek Elemelek leśną dróżką szedł w niedzielę 2. O kwoczce w koszyku i smoczym języku 3. Elemelek w letniej porze podróżuje aż nad morze 4. Jak to mały Elemelek w wielkim morzu brał kąpiele 5. O czereśniach, o straszku, o brudasie Łukaszku W komplecie jest do rozwiązania krzyżówka z hasłem Wróbelek, hasło jest utworzone z nazw ptaków, które występują w treści opowiadań. W tej części znajduje się po 5 kompletów, w każdym komplecie są cztery ilustracje, dostosowane do treści opowiadań. Ilustracje mogą być wykorzystane pojedynczo jak i w formie historyjek obrazkowych.
  Cena:250.00PLN
 • 1429603868_0.jpg

  Parki narodowe - magnetyczna mapa Polski

  Cena:348.00PLN
 • 226[1].jpg

  Pierwsza pomoc - wiedza, która ratuje życie - zestaw 10 plansz. nr. kat. 226

  Pakiet zawiera:Zestaw składa się z 10 plansz opisujących zasady postępowania w stosunku do osób poszkodowanych w wyniku różnych wypadków. Treści są przekazywane w różnych formach: tekst, ilustracja, schemat.
  Cena:195.20PLN
 • 203.jpg

  Pochodzenie i produkcja żywności cz.I - zestaw plansz. nr. kat.203

  Pakiet edukacyjny zawiera:? 17 plansz,? 34 kart B-3,(35x50cm)? 319 elementów ruchomych,? Plansze oprawione są w listwy z zawieszką,? Tyły plansz zaopatrzone w magnesy do montowania na tablicy szkolnej metalowej,? Poradnik metodyczny
  Cena:343.30PLN
 • 204.jpg

  Pochodzenie i produkcja żywności cz.II - zestaw plansz. nr. kat.204

  Pakiet edukacyjny zawiera:• 19 plansz,• 38 kart B-3,(35x50cm)• 322 elementów ruchomych,• Plansze oprawione są w listwy z zawieszką,• Tyły plansz zaopatrzone w magnesy do montowania na tablicy szkolnej metalowej,• Poradnik metodyczny
  Cena:402.60PLN
 • 1282804385_0.jpg

  Polska - moja ojczyzna

  Pomoc dydaktyczna „Polska - moja ojczyzna” została opracowana jako materiał dydaktyczny przybliżający treści z zakresu wychowania patriotycznego. Już w wieku przedszkolnym budzi się u dziecka świadomość przynależności do grupy i społeczności lokalnej, kształtują i rozwijają się pojęcia przynależności narodowej. Małe dziecko postawę patriotyczną kształtuje poznając swoją ulicę, osiedle, miejscowość, w której mieszka. Zaczynając od poznawania rzeczy bliższych, zaczyna dostrzegać i rozumieć zagadnienia ogólne, ważne dla całego kraju. Te trudne ale bardzo ważne treści przekazuje się dziecku już w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym poprzez poznawanie swojego miejsca zamieszkania, historii, zabytków i znaczących postaci historycznych kraju.
  Cena:269.00PLN
 • 1282804348_0.jpg

  Polska w Unii Europejskiej

  Zestaw edukacyjny „Polska w Unii Europejskiej” został opracowany jako pomoc dydaktyczna przybliżająca dziecku treści z zakresu poznawania i rozumienia otaczającego świata. Już od najmłodszych lat u dzieci rozwija się świadomość istnienia ludzi posługujących się obcym językiem, ludzi o odmiennym wyglądzie, zamieszkujących dalekie kraje. Liczne kontakty osobiste, wyjazdy wakacyjne, informacje medialne, filmy, uświadamiają dziecku duże zróżnicowanie otaczającego świata oraz rozbudzają wyobraźnię i naturalną ciekawość.
  Cena:269.00PLN
 • 214.jpg

  Portrety twórców prozy i poezji dla dzieci - zestaw 23 plansz. nr kat. 214

  Zestaw pomocy dydaktycznych składa się z następujących elementów:• 23 plansz z portretami twórców literatury dziecięcej,Hans Christian AndersenAdam BahdajJan BrzechwaAlina i Czesław CentkiewiczWanda ChotomskaJan GrabowskiTove Marika JanssonLars August Kutsson GöstaMaria KonopnickaMaria KownackaMaria KrügerAstrid LindgrenHugh Jonem LoftingKornel MakuszyńskiSiergiej MichałkowAdam MickiewiczAlan Aleksander MilneJoanna PapuzińskaCharles PerraultJanina PorazińskaHenryk SienkiewiczEwa Szelburg-ZarembinaJulian Tuwim.• 58 barwnych obrazków z postaciami wybranych dzieł literackich.
  Cena:329.40PLN
 • 173.jpg

  Pory roku w oknie - zestaw plansz. nr. kat. 173

  Pakiet edukacyjny zawiera:• 31 kart B3,• 8 arkuszy B-3 z "parapetami",• 154 sztuki elementów ruchomych,• Tyły plansz zaopatrzone są w magnesy do mocowania na tablicy szkolnej metalowej,• Plansze zaopatrzone są w listwy z zawieszką,• Poradnik metodyczny.Tematy plansz:1. Widok z okna wiosną,2. Widok z okna latem,3. Widok z okna jesienią,4. Widok z okna zimą.
  Cena:352.58PLN
 • 212.jpg

  Poznajemy liczby - zestaw plansz nr. kat.212

  Pakiet edukacyjny zawiera:• plansze z monograficznym opracowaniem liczb od 0 do 10,• zestaw kartoników z liczbami - uzupełnienie do plansz z monografiami liczb,• zestaw liczmanów,• plansze poglądowe do porównań liczebności zbiorów,• kartoniki z cyframi od 0 do 9 oraz znakami: >, <, =, +, -,• plansza do ćwiczeń rachunkowych o tematyce świątecznej,• zestaw liczmanów - uzupełnienie do planszy o tematyce świątecznej,• dwie ścienne kostki.
  Cena:427.00PLN
 • 222.jpg

  Poznajemy liczby cz. II-zestaw plansz Nr kat.222

  Przygotowany zestaw pomocy dydaktycznych zgodny jest z wymaganiami programowymi kształcenia zintegrowanego. Odpowiada potrzebom nauczycieli, mającym na uwadze wspomaganie rozwoju dziecka w młodszym wieku szkolnym. Stanowi pomoc w realizacji treści z zakresu edukacji matematycznej, polonistycznej i środowiskowej
  Cena:396.00PLN
 • 205.jpg

  Poznajmy zwierzęta cz.I -Nr kat 205

  Zestaw pomocy dydaktycznych do wychowania przedszkolnego. Przygotowany zestaw pomocy dydaktycznych zgodny jest z podstawami programowymi wychowania przedszkolnego.
  Cena:366.00PLN
 • 227.jpg

  Praca w różnych zawodach - zestaw plansz. nr. kat. 227

  Komplet składa się z podwójnych ilustracji w następujących zawodach:1. Leśniczy2. Żołnierz3. Pielęgniarka4. Kolejarz5. Górnik6. Szewc7. Policjant8. Krawcowa9. Strażak10. Sklepowa11. Piekarz12. Nauczyciel13. Listonosz14. LekarzDo każdego zestawu ilustracji przypisany jest wiersz związany tematycznie z poszczególnymi zawodami oraz zagadka. Ilustracje zawierają akcesoria zmienne, aby dzieci mogły stwierdzić, co się mogło stać np. podczas pracy leśniczego w lesie.
  Cena:331.10PLN
 • 1282804342_0.jpg

  Prawa dziecka, plansze

  Plansze-prawa dziecka-Jednym z zadań wynikających z podstawy programowej jest kształtowanie szeroko pojętych umiejętności społecznych u dzieci. Pomoc dydaktyczna „Prawa dziecka” została opracowana jako materiał dydaktyczny wspomagający budowanie systemu wartości u dzieci po to, aby lepiej orientowały się w tym, co jest dobre, a co PLNe. Nasze plansze są próbą obrazowego przedstawienia podstawowych praw dziecka jako wycinka szerszej wiedzy społecznej przyswajanej podczas nauczania wczesnoszkolnego. Zestaw pomaga również rozwijać umiejętności, które są niezbędne w poprawnych relacjach z innymi dziećmi oraz dorosłymi.

  Cena:269.00PLN
 • 143.jpg

  Ptaki - zestaw plansz. nr. kat. 143

  Jest to środek dydaktyczny wykorzystywany na zajęciach mowy ojczystej i do ćwiczeń matematycznych. Daje możliwości przybliżenia dzieciom wyglądu ptaków, poznawania zmian zachodzących w ich wyglądzie. Pozwala na zrozumienie konieczności dokarmiania zwierząt. Zachęca do wzbogacenia słownika pięknej mowy literackiej. Może wykorzystany do prowadzenia ćwiczeń korekcyjnych, rozwijania mowy. Stwarza możliwości kształtowania pojęć matematycznych: położenie przedmiotów w przestrzeni, określenie wielkości przedmiotów, porównywania i liczenia do 10, dzielenia zbioru na podzbiory. Komplet składa się z 2 części:1. Obraz drzewa z kartonikami, o których mowa w wierszu J. Tuwima pt. "Ptasie radio",2. Stwarza możliwości do kształtowania pojęć matematycznych.Pakiet edukacyjny zawiera:• Plansze oprawione w listwy metalowe z zawieszką,• Poradnik metodyczny.
  Cena:198.12PLN
 • kat_255.jpg

  ROBIMY ZAPASY NA ZIMĘ

  Pomoc może być wykorzystana jako całość jak i poszczególne obrazy oddzielnie, przy zastosowaniu np. półki jako wyposażenie kącika przyrody w okresie jesienno-zimowym można też korzystać z niej wybiórczo przy realizacji poszczególnych zagadnień wynikających z treści programu. Celem głównym w/w pomocy jest zapoznanie dzieci ze sposobami przygotowania domostw do zimy. Komplet składa się z trzech tematycznych zestawów.
  Cena:255.00PLN
 • 140.jpg

  Ratujmy ziemię -zestaw plansz Nr kat. 140

  Środek dydaktyczny zalecany do nauczania początkowego oraz edukacji wczesnoszkolnej. Jest to pomoc wzbogacająca wiedzę na temat aktualnego stanu przyrody polskiej, przyczyn ginącej fauny i flory, przyczyn i skutków zanieczyszczenia powietrza, gleby i wody. Proponowane zabawy i zajęcia z wykorzystaniem materiału ilustracyjnego zachęcają do: poznawania zagadnień ekologicznych, obserwowania otaczającej przyrody, samodzielnej pracy badawczej, poznawania najbliższego środowiska.
  Cena:399.42PLN
 • 219.jpg

  Rozwój techniki rozwojem człowieka - zestaw 8 plansz. nr. kat. 219

  Pakiet zawiera 8 tablic informacyjnych :• Materiały i przybory rysunkowe,• Narzędzia do obróbki drewna,• Budowa roweru,• Właściwości i zastosowanie drewna,• Surowce papiernicze i ich przeróbka,• Podział włókien i ich pochodzenie• Sprzęt gospodarstwa domowego.• Oświetlenie,• Obwody elektryczne.
  Cena:264.00PLN
 • 154.jpg

  Sad w czterech porach roku - zestaw 35 plansz 35x50cm. nr. kat. 154

  Pakiet edukacyjny zawiera:• 30 kart B3 (ilustracyjne),• 5 plansz podkładowych z widokiem "nagich" drzew jabłoni, gruszy, śliwy, czereśni i wiśni,• Każda z plansz zaopatrzona jest w rzepy, co ułatwia nakładanie elementów tworzących sad w różnych porach roku• Plansze wzbogacone materiałem metodycznym w formie: zadań, ćwiczeń, krzyżówek, zabaw dydaktycznych, konspektów.• Tyły plansz zaopatrzone w magnesy do montowania na tablicy szkolnej metalowej,• Plansze oprawione są w listwy metalowe z zawieszką,• Poradnik metodyczny.Opracowanie metodyczne zajęć:1. Zwiastuny wiosny w sadzie,2. Sad w pełni wiosny.3. Sprzymierzeńcy pracy sadownika,4. Sad pełen owoców,5. Tajemnice spiżarni babuni,6. Uśpiony sad.
  Cena:295.48PLN
 • 1282805089_0.jpg

  Sprzątanie świata - recykling

  Pomoc dydaktyczna "Sprzątanie świata - recykling" to materiał popularyzujący treści z zakresu wychowania przyrodniczego ujęte w programie wychowania przedszkolnego jako "wychowanie do rozumienia i poszanowania świata". Opierając się na tym programie stworzyliśmy plansze edukacyjne, które w czytelny i zrozumiały sposób przybliżają tematy związane z ochroną środowiska. Ich zaletą jest nie tylko prostota, ale przede wszystkim wyraźne pokazanie bezpośrednich działań i wypływu na przyrodę. Wykorzystując plansze podczas zajęć dydaktycznych przekazujemy dzieciom wiedzę o ochronie środowiska, oraz kształtujemy ich zachowanie poprzez ukazanie bezpośredniego wpływu na środowisko.
  Cena:229.00PLN
 • tablica_podswietlana.jpg

  Tablica podświetlana A2

  Tablica podświetlana A2 LED z trzema ustawieniami światła, łatwe w obsłudze z funkcją blokady, zapobiegające przypadkowemu wyłączeniu panelu.

  Cena:780.00PLN
 • 232.jpg

  Uroczystości pełne radości-Nr kat 232

  Poszczególne cele opracowano na podstawie programu wychowania przedszkolnego "Moje przedszkole" wydanego przez MAC Edukacja SA, Kielce 2002r. Pomoc dydaktyczna przeznaczona jest do pracy z dziećmi przedszkolnymi w wieku od 3-6 lat oraz do pracy w szkole podstawowej, w nauczaniu początkowym
  Cena:390.40PLN
 • 218.jpg

  WINDOWS XP - PODSTAWOWA OBSŁUGA SYSTEMU

  Spis tablic pomocy edukacyjnej Windows XP - podstawowa obsługa systemu" o Logowanie do systemu operacyjnego Windows XP o Pulpit systemu operacyjnego Windows XP o Menu start systemu operacyjnego Windows XP o Okna folderów w systemie operacyjnym Windows XP o ZawartoEç folderu mój komputer o Foldery, pliki, skróty o Poruszanie si´ po folderach o Kopiowanie dokumentów o Przenoszenie dokumentów o Usuwanie dokumentów o Tworzenie folderów o Tworzenie skrótów/ Zmiana nazwy plików, folderów i skrótów o Uruchomianie i zamykanie aplikacji o Wyszukiwanie danych o Wyszukiwanie danych /1 o Wyszukiwanie danych /2 o Wyszukiwanie danych /3 o Wyszukiwanie danych /4 o Tworzenie dokumentów, zapisywanie zmian w dokumentach /1 o Tworzenie dokumentów, zapisywanie zmian w dokumentach /2 o Kalkulator o Program graficzny Paint o Edytor tekstu Wordpad /1 o Edytor tekstu Wordpad /2 o Drukowanie dokumentów /1 o Drukowanie dokumentów /2 o Drukowanie dokumentów /3 o Rozrywka /1 o Rozrywka /2 o Rozrywka /3 o Rozrywka /4 o Rozrywka /5 o Rozrywka /6 o Multimedia o Opis klawiatury
  Cena:323.30PLN
 • kat_248.jpg

  WYBRANE PRZYGODY KRASNALA HAŁABAŁY

  Pomoc przeznaczona jest do pracy z dziećmi przedszkolnymi w wieku 3 - 6 lat i w szkole podstawowej, w nauczaniu początkowym. Pomoc składa się z pięciu zestawów tematycznych, (w każdym zestawie cztery obrazy) w formie historyjek obrazowych, stosownie do treści zawartych w książce L. Krzemienieckiej. „Z przygód Krasnala Hałabały” - są to przygody krasnala wybrane z w/w pozycji, które są najczęściej wykorzystywane w pracy z dziećmi
  Cena:266.91PLN
 • kat_253.jpg

  WYBRANE PRZYGODY KRASNALA HAŁABAŁY część II

  Pomoc przeznaczona jest do pracy z dziećmi przedszkolnymi w wieku 3 - 6 lat i w szkole podstawowej, w nauczaniu początkowym. Pomoc składa się z pięciu zestawów tematycznych, (w każdym zestawie cztery obrazy) w formie historyjek obrazowych, stosownie do treści zawartych w książce L. Krzemienieckiej. „Z przygód Krasnala Hałabały” - są to przygody krasnala wybrane z w/w pozycji, które są najczęściej wykorzystywane w pracy z dziećmi.
  Cena:230.00PLN
 • 199[1].jpg

  Wszystko o przemocy- zestaw plansz. nr. kat. 197

  Pragniemy przedstawić Państwu pakiet edukacyjny dotyczący przemocy. Składa się on z dwóch części: Cześć I - Przemoc w rodzinie i Część II - Przemoc rówieśnicza. Przeznaczony jest dla nauczycieli, pedagogów, członków Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, policjantów, kuratorów sądowych, pracowników Pomocy Społecznej, pielęgniarek szkolnych, środowiskowych oraz wszystkich osób pracujących z rodziną i młodzieżą.
  Cena:594.14PLN
 • kat_159_m.gif.png

  Z moją mamą w kuchni - zestaw plansz - nr. kat. 159

  Jest to pomoc dydaktyczna, która ułatwi realizację programu zarówno nauczycielom przedszkola jak i nauczania elementarnego w zakresie poznawania najbliższego otoczenia społecznego, kulturowego i technicznego. zestaw składa się z:- planszy podstawowej formatu B1(100c70cm) ilustrującej wnętrze kuchni z ruchomymi drzwiczkami, mebli oraz ruchomych elementów stanowiących asortyment wyposażenia kuchni. - osiem obrazków formatu B3(35x50cm) przedstawiających różne czynności z życia codziennego rodziny.
  Cena:259.86PLN
 • kat_252.jpg

  ZWIERZĘTA DOMOWE I LEŚNE WE WŁASNYM ŚRODOWISKU Część nr II

  Pomoc przeznaczona jest do pracy z dziećmi przedszkolnymi w wieku 3 - 6 lat i w szkole podstawowej w nauczaniu początkowym. Część druga - „Małe i duże zwierzęta leśne". W części drugiej znajdują się dwie duże plansze przedstawiające las i polanę ze zwierzętami oraz dziesięć ilustracji ze zwierzętami leśnymi do których dołączone są małe zwierzęta przypinane na rzepy np. wilk i wilczki. Ilustracje mogą być wykorzystane pojedynczo jak i w całym zestawie.
  Cena:240.00PLN
 • kat_251.jpg

  ZWIERZĘTA DOMOWE I LEŚNE WE WŁASNYM ŚRODOWISKU cz I

  Część nr I - Zwierzęta na wiejskim podwórku i na łące Nr katalogu 251 Pomoc przeznaczona jest do pracy z dziećmi przedszkolnymi w wieku 3 - 6 lat i w szkole podstawowej w nauczaniu początkowym. Pomoc składa się z dwóch części: część pierwsza -„Zwierzęta domowe na wiejskim podwórku i na łące", część druga - „Małe i duże zwierzęta leśne". W części pierwszej znajdują się dwie duże plansze przedstawiające podwórko i łąkę ze zwierzętami oraz dziesięć ilustracji ze zwierzętami domowymi do których dołączone są małe zwierzęta przypinane na rzepy np. kaczka i kaczuszki. Ilustracje mogą być wykorzystane pojedynczo jak i w całym zestawie.
  Cena:246.00PLN
 • 1282804414_0.jpg

  Zawody

  Pomoc dydaktyczna „Zawody” została opracowana jako materiał służący do przybliżania dzieciom treści związanych ze środowiskiem bliższym i dalszym. Jest gotowym materiałem poglądowym, służącym do wprowadzania nowych informacji lub doskonałym uzupełnieniem bezpośrednich doświadczeń dziecka. Stwarza możliwości poszerzania i utrwalania wiedzy. Dodatkowym walorem jest realizm ilustracji.
  Cena:269.00PLN
 • 38575[1].jpg

  Zegar demonstracyjny

  Zestaw do ćwiczeń odczytu i zapisu czasu dla całej klasy. Duża tarcza demonstracyjna (33 cm) oraz 24 tarcze uczniowskie (11 cm). Tarcze wyposażone są w ruchome wskazówki, których kolory zgodne są z podziałką tarczy na godziny (kolor czerwony) i minuty (kolor granatowy), co znacznie ułatwia naukę odczytu czasu. Każda tarcza posiada miejsce na zapis czasu mazakiem suchościeralnym. Uczniowie mogą, więc z łatwością śledzić demonstrację nauczyciela, manipulując jednocześnie własną tarczą.
  Cena:460.00PLN
 • 223.jpg

  Zestaw literowo-obrazkowy Nr kat 223

  Ten zestaw to wspaniały sposób na uatrakcyjnienie nauki. Jest zgodny z wymaganiami programowymi kształcenia zintegrowanego. Stanowi nieodzowną pomoc w nauce czytania i pisania. Nabycie tej umiejętności wymaga od ucznia znacznego trudu, a od nauczyciela wytężonej pracy metodycznej. Zaproponowana pomoc dydaktyczna ma na celu wspomaganie nauczania i uczenia sie. Pełni funkcję motywacyjną, poznawczą i kształcącą.
  Cena:199.00PLN
 • 1282804337_0.jpg

  Zwierzęta chronione

  Pomoc dydaktyczna „Zwierzęta chronione” została opracowana jako materiał służący do wprowadzania treści edukacji przyrodniczej. Jest gotowym materiałem poglądowym oraz doskonałym uzupełnieniem bezpośrednich doświadczeń dziecka z obserwacji zwierząt napotkanych podczas spacerów i wycieczek po najbliższej okolicy. Zestaw stwarza możliwość zadawania pytań oraz uzyskiwania odpowiedzi. Zachęca do eksperymentowania i aktywności własnej dziecka. Pomoc dydaktyczna pomaga kształtować u dzieci postawy szacunku dla środowiska, ułatwia zrozumienie zjawisk i praw rządzących ochroną zagrożonej przyrody, przedstawia przykłady zagrożonych wyginięciem gatunków oraz ułatwia wprowadzenie pojęcia „zwierzęta chronione”. Opracowane wyrazy i wyrażenia do wszystkich ilustracji pozwalają na kojarzenie obrazka z wyrazem, umożliwiają wprowadzanie ćwiczeń z czytania globalnego we wszystkich grupach wiekowych. Materiały do drukowania stwarzają możliwość wprowadzania ciekawych ćwiczeń manualnych, przygotowujących do nauki pisania oraz tworzenia własnych dziecięcych albumów przyrodniczych. Zastosowana grafika pozwala na wykorzystanie plansz jako ciekawy i oryginalny element wystroju sal dydaktycznych.
  Cena:269.00PLN
 • Zlapmy_Lwa_Zwierzatkowe_szachy_z_Japonii.jpg

  Złapmy Lwa Zwierzątkowe szachy z Japonii

  Cena:79.00PLN
 • Zlapmy_Lwa_Gry_planszowe_dla_dzieci.jpg

  Złapmy Lwa Gry planszowe dla dzieci

  Cena:790.00PLN
 • Zlapmy_Lwa_Pelna_druzyna._Gra_dywanowa.jpg

  Złapmy Lwa Pełna drużyna. Gra dywanowa

  Cena:980.00PLN
 • Zlapmy-lwa-ZESTAW-100x100.jpg

  Złapmy lwa Zestaw przedszkolno-szkolny

  Cena:1280.00PLN
 • kat_254.jpg

  ŚRODKI TRANSPORTU

  Pomoc przeznaczona jest do pracy z dziećmi przedszkolnymi w wieku 3 - 6 lat i w szkole podstawowej, w nauczaniu początkowym. Celem głównym pomocy jest zapoznanie dzieci z pojazdami poruszającymi się po wodzie, w powietrzu i na lądzie oraz rozróżnianie tych środków. Zrozumienie i klasyfikowanie środków transportu, poznawanie zasad bezpiecznego podróżowania, rozumienie znaczenia transportu, poznawanie odgłosów wydawanych przez pojazdy, poznawanie podstawowych zasad poruszania się i zachowania jako pasażer.
  Cena:305.00PLN
 • ŚWIAT SZTUKI zestaw 14 plansz

  Cena:249.00PLN
 • 386.jpg

  Żyj zdrowo i bezpiecznie

  Materiał do profilaktyki "Żyj zdrowo i bezpiecznie", zawiera 10 plansz, przeznaczonych dla klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjalistów. Plansze te będą pomocne zarówno uczniom jak i nauczycielom w realizacji zajęć związanych z profilaktyką. Zgromadzony materiał ukazuje z jakimi zagrożeniami styka się współczesny człowiek, jakie są tego konsekwencje. Bardzo dużym zagrożeniem dla zdrowia każdego z nas są: nikotynizm, alkoholizm i narkomania. Plansze ukazują skutki wywołane używaniem narkotyków, paleniem papierosów czy piciem alkoholu. Ponadto przedstawiają sposoby właściwego odżywiania się, wykorzystania wolnego czasu oraz szkodliwości hałasu.
  Cena:415.00PLN
Facebook