Zestaw Podstawowy z matą Kodowanie na dywanie
Zajęcia z kodowania to rozwój logicznego, algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, kreatywności i umiejętności współpracy. Ucząc najmłodszych kodowania nie tylko przygotowujemy dzieci do późniejszej nauki programowania, przede wszystkim kształtujemy kompetencje przyszłości. Zestaw Podstawowy zawiera najbardziej potrzebne narzędzia do zorganizowania zajęć zawierających elementy kodowania. Dwustronna mata do kodowania Kodowanie na dywanie, krążki matematyczne oraz kolorowe kubki, to baza, która powinna znaleźć się w każdej placówce edukacyjnej. Zaproponowany zestaw równie dobrze jak w przedszkolu czy szkole sprawdzi się też w warunkach domowych.
Dla kogo jest ten zestaw?
Zestaw dla nauczycieli, edukatorów, rodziców pracujących z dziećmi w wieku 3 - 10 lat.
Zestaw zawiera:
Mata do kodowania "Kodowanie na dywanie" 100x100cm
Mata do kodowania "Kodowanie na dywanie", to uniwersalne narzędzie edukacyjne, idealne dla przedszkoli i szkół podstawowych. Dwustronna mata z unikalną kratownicą o 100 polach, została podzielona czerwonymi liniami na symetryczne części. Osie na macie oznaczone są za pomocą cyfr i liter. Druga strona składa się z 81 kolorowych kół, pogrupowanych kolorystycznie po 9 z każdej barwy. Wykorzystaj matę 'Kodowanie na dywanie' do wprowadzania podstaw programowania i podstaw edukacji matematycznej w przedszkolu i szkole podstawowej.
Mata do kodowania "Kodowanie na dywanie" jest dostarczana w solidnej tubie z grubego kartonu, pełniącej również funkcję praktycznego etui. Wymiary maty wynoszą 100x100 cm. Polski produkt najwyższej jakości, który spełni Twoje oczekiwania.
Symulator - Wirtualna mata do kodowania
Krążki matematyczne
W skład gotowego zestawu krążków wchodzą komendy ruchu - strzałki kierunkowe, obroty, start, stop, oraz cyfry umieszczone na kołach w 9 kolorach. Zestaw zawiera także znaki działań matematycznych - plus, minus, dzielenie, mnożenie, równe, większe, mniejsze oraz figury geometryczne umieszczone na kołach w 9 kolorach. Każdy komplet krążków to możliwość aranżowania wielu aktywności okołoprogramistycznych, takich jak: tworzenie offlinowych kodów - dróg, wprowadzanie aplikacji "kodable", "lightbot" itp, gry rozwijające kompetencje matematyczne, sudoku, memory, rytmy, "dyktanda graficzne" na dużym formacie, wierszyki - instrukcje do kodowania. Krążki o średnicy 8 cm wykonane są z trwałego, lekkiego materiału co ułatwia pracę z ich wykorzystaniem, jak również ich przechowywanie.
Książka Kodowanie na dywanie Vademecum
Książka „Kodowanie na dywanie. Vademecum” to zbiór porad i pomysłów z zakresu kodowania. Wykorzystasz je w przedszkolu, w szkole, w świetlicy, na zajęciach dodatkowych i w domu. Pierwsze dwa rozdziały dotyczą teorii, ale nie martw się, zostały napisane językiem, który zrozumie nawet osoba, która z nauką kodowania nie miała do tej pory do czynienia. Kolejne rozdziały to gotowe do wykorzystania propozycje aktywności z kolorowymi kubkami, z matą do kodowania, zarówno kratownicą jak i kolorowymi płaszczyznami, gry strategiczne, pomysły na zabawy w plenerze...i wiele innych.
Książka Kodowanie na dywanie - obrazki w rymowankach ukryte
100 rymowanych instrukcji, na bazie których dzieci stworzą na macie do kodowania lub kartce papieru kolorowe wzory. Instrukcje zostały pogrupowane tematycznie, każdy rozdział to 25 gotowych „zakodowanych” wierszyków związanych z daną porą roku. Dodatkowo, w publikacji jako wstęp - rozgrzewkę znajdziecie kilka prostych instrukcji, dobrych na początek przygody z taką formą aktywności. Pod każdym obrazkiem, alternatywnie umieszczony został zapis koordynatów, które można wykorzystać do typowych dyktand graficznych. W przypadku najmłodszych dzieci najbardziej odpowiednią formą będzie odtworzenie gotowego wzoru. W tym przypadku również można wykorzystać zaproponowane obrazki. Układanie „zakodowanych” obrazków na macie świetnie sprawdza się jako element rozpoczynający zajęcia, wstęp określający temat tygodniowy lub główny temat wybranego dnia.
Certyfikowany kurs online Kodowanie na macie w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej
Nauka podstaw kodowania już od najmłodszych lat jest bardzo ważna, bo wpływa na rozwój uniwersalnych kompetencji, takich jak logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, zdolność komunikowania się z innymi osobami i umiejętność pracy zespołowej. Wybierając narzędzia do nauki kodowania zawsze należy kierować się potrzebami i możliwościami rozwojowymi dzieci, które będą wykorzystywać je podczas zajęć dydaktycznych. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym.
W tym kursie autorka skupia się na aktywnościach z jednym z bardziej uniwersalnych narzędzi edukacyjnych wykorzystywanych w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, czyli na macie do kodowania. W kolejnych odcinkach kursu pokazuje zabawy około programistyczne, gry planszowe w dużym formacie, a także omawia jak w prawidłowy sposób wprowadzić dzieciom kolejne pojęcia związane z podstawami programowania.
Dla kogo jest ten kurs?
Kurs kierujemy do nauczycieli przedszkoli, świetlic oraz rodziców, którzy chcą poznać możliwości maty do kodowania, poznać zabawy około programistyczne, gry planszowe w dużym formacie, a także w prawidłowy sposób wprowadzić dzieciom kolejne pojęcia związane z podstawami programowania. Kurs składa się z 30 lekcji wideo.
Czas trwania kursu: 6 godzin dydaktycznych
Jak to działa?
po opłaceniu zamówienia wysyłamy link do aktywacji kursu w Akademii Uczymy Dzieci Programować,
trenerka za pomocą filmów, prezentacji, opisów pokazuje w jaki sposób można uczyć programowania
kurs można uruchomić wielokrotnie, dzięki czemu każdy może wrócić do wybranych zagadnień,
dostęp do kursu jest ważny przez 1 rok od dnia jego aktywacji
uczestnik może zatrzymać kurs na dowolnym kroku, a następnie kontynuować w odpowiednim dla siebie czasie,
po przejściu całego szkolenia można pobrać zaświadczenie ukończenia kursu w formacie PDF do wydruku.
Czego potrzebujesz?
Kurs online to zbiór nagrań wideo, prezentacji i opisów, które można obejrzeć w dowolnym czasie. Do uruchomienia kursu wystarczy dowolne urządzenie z dostępem do internetu (komputer, laptop, tablet, smartfon). Formuła kursu pozwala na wielokrotne powracanie do wcześniej przerobionego materiału, utrwalenie go, naukę zgodną ze swoimi możliwościami i tempem pracy.
Program kursu:
Kurs składa się z 30 lekcji wideo: 1. Wstęp. Zaproszenie na kurs;
2. Kodowanie w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej - dlaczego warto?
3. Narzędzia edukacyjne, które warto wykorzystywać na zajęciach z elementami kodowania;
4. Kolorowe kubki i kostki...zabawy dobre na start przygody z kodowaniem;
5. Dwa kubki...dużo możliwości;
6. Budujemy wieże na podstawie wzoru;
7. Mały detektyw...nietypowe wieże z kubków;
8. Wieże współpracy;
9. Kolorowa strona maty i układanka wzorowana na „sudoku”;
10. Kolory kostką wylosowane;
11. Zakazane kolory;
12. Wyrzuć, wyrzuć, zbuduj;
13. Ułóż tak jak ja;
14. Przesuwanka kodowanka;
15. Łączymy cechy - kodujemy kolor kształt;
16. Kolorowe obrazki na różne sposoby zakodowane;
17. Obrazki w rymowankach ukryte;
18. Kod binarny, a tworzenie kolorowych wzorów;
19. Gry nie tylko matematyczne - kolorowe cztery w linii;
20. Gry nie tylko matematyczne - budujemy linię działaniami;
21. Gry nie tylko matematyczne - wybierz działanie;
22. Gry nie tylko matematyczne - dodawanie, zabieranie;
23. Gry nie tylko matematyczne - na jaką literę?;
24. Gry nie tylko matematyczne - mistrz mnożenia;
25. Gry nie tylko matematyczne - głodne robaczki;
26. Kodogranie;
27. Scena i jej bohater;
28. Droga a kod;
29. Wprowadzamy powtórzenia;
30. Wprowadzamy pętlę;