Narkogogle (MARIHUANA) VR22
Gogle edukacyjno-profilaktyczne, eventowe do wszelkiego rodzaju pokazów, działań, zabaw podczas których można uświadamiać dzieciom, młodzieży i dorosłym wpływ odurzenia narkotykami miękkimi (głównie marihuaną lub haszyszem) na zmysł wzroku.
Gogle przypominają okulary do wirtualnej rzeczywistości, ale nie wymagają żadnych dodatkowych urządzeń. Posiadają regulację rozstawu soczewek, co umożliwia prezentacje dzieciom jak i dorosłym (ustawiasz szerokość soczewek w zależności od wielkości głowy).
Regulować można też długości elastycznych szelek na głowę - także w celu dopasowania do wieku i wielkości głowy.
Dzięki miękkiej gąbce gogle idealnie przylegają do twarzy.
Świadectwo zgodności z normami zharmonizowanymi CE.
Polecamy także gogle z kursem szkoleniowym dla nauczycieli, wychowawców, pracowników odpowiedzialnych za profilaktykę uzależnień.
Waga ok. 100g
Warto wiedzieć:
Do negatywnych skutków palenia marihuany (w dużej ilości) należą przede wszystkim:
wzrost ciśnienia i przyspieszone tętno;
ból głowy i gorączka;
poczucie ogólnego rozbicia;
wysuszenie śluzówki jamy ustnej i podrażnienie śluzówki dróg oddechowych;
utrata motywacji, rozkojarzenie, problemy z pamięcią i uwagą;
nadmierna senność;
wzrost apetytu prowadzący do objadania się;
psychoza (w przypadku bardzo dużych dawek, wysokiego poziomu THC lub dodaniu do marihuany innych substancji o działaniu psychodelicznym).
Nadużywanie marihuany jest szkodliwe, zwłaszcza gdy do suszu dodawane są inne substancje o działaniu np. psychodelicznym. Szczególnie szkodliwa jest również syntetyczna marihuana, zaliczana do grupy dopalaczy. Powstaje dzięki spryskaniu suszu roztworami syntetycznych kannabinoidów, co powoduje wzrost siły ich działania i skutkuje pojawieniem się wielu objawów niepożądanych, np. halucynacji, agresji, depersonalizacji i derealizacji.
Niebezpieczne jest również łączenie marihuany z innymi środkami uzależniającymi jak alkohol czy tytoń.
Pomimo tego, że marihuana zaliczana jest do narkotyków „miękkich” o mniejszej szkodliwości użytkowania niż np. kokaina czy amfetamina, to w literaturze możemy spotkać się z teoriami, że marihuana może być narkotykiem inicjacyjnym a jej stosowanie może z czasem prowadzić do sięgania po mocniejsze środki psychoaktywne.