Cyfrowe, mobilne laboratorium do fizyki LABDISC FIZYKA
Cyfrowe, mobilne laboratorium do fizyki
Labdisc Fizyka to cyfrowe, mobilne laboratorium fizyczne w postaci dysku o średnicy13,2 cm z wbudowanymi 11-ma czujnikami. Możliwe jest przeprowadzanie różnorodnych eksperymentów i doświadczeń fizycznych zarówno w szkolnej klasie jak i po za nią (np. na wycieczce), dzięki wbudowanemu akumulatorowi oraz wewnętrznej pamięci. Labdisc może współpracować bezprzewodowo z komputerem lub tabletem, a wyniki dokonywanych pomiarów mogą być obserwowane przez uczniów bezpośrednio na wyświetlaczu dysku lub w oprogramowaniu GlobiLab na komputerze (Windows, MAC, Linux) lub tablecie (iOS, Android). Pomiary przeprowadzone poza klasą zostają zapisane w pamięci urządzenia a po powrocie do szkoły przesyłane do komputera gdzie wykorzystując oprogramowanie GlobiLab można poddać je gruntownej analizie.
Oprogramowanie GlobiLab dołączone do dysku pomiarowego Labdisc Fizyka umożliwia wyświetlanie pomiarów w postaci wykresów (słupkowych, liniowych) tabel oraz cyfrowych mierników. Do wykresów uczniowie mogą dodawać własne adnotacje z informacjami gdzie zostały dokonane pomiary, o której godzinie a nawet zdjęcia miejsc pomiarów.
Wbudowane czujniki
Za pomocą Labdisc Fizyka można wykonać następujące pomiary: napięcia, niskiego napięcia i natężenia prądu, jasności światła, fali dźwiękowej, ciśnienia, temperatury otoczenia, temperatury mierzonej za pomocą metalowej sondy (do 120 o C, przyspieszenia oraz odległości.
czujniki Labdisk Fizyka - cyfrowe, mobilne laboratorium doświadczalne Globisens
Zastosowanie:
Cyfrowe labortorium doświadczalne Globisens dla fizyki umożliwia wykonanie doświadczeń wyjaśniających: Prawo Lenza, Prawo Boyle’a, Drugie Prawo Newtona, Swobodny spadek ciał.
Wykorzystanie Labddisc w procesie nauczania, przybliża uczniom często abstrakcyjny dla nich świat fizyki oraz praw, które w tym świecie panują.
Labdisc Fizyka to niewielkie urządzenie o ogromnych możliwościach: bezprzewodowe przesyłanie danych, duża pamięć (128 000 próbek), wysoka częstotliowść pobierania danych 24 000 próbek na sekundę sprawia, że uczniowie badają otaczający ich świat na miarę XXI wieku.