plansze chemiczne

Sortuj wg:
 • 10_Metod_otrzymywania_soli_w_polwalkach.jpg

  10 Metod otrzymywania soli

  10 Metod otrzymywania soli to plansza dydaktyczna pomocna w syntetycznym przyswajaniu jednego z kluczowych zagadnienia chemii nieorganicznej jakim są właściwości chemiczne związków. Kolejność zapisu oraz wyróżnienie KWASÓW I ZASAD pozwala przy okazji na mnemotechniczne zapamiętanie właściwości chemicznych tych ostatnich.
  Cena:199.00PLN
 • 142639.gif

  Chemia. Plansze interaktywne 2.0. Gimnazjum

  Plansze interaktywne z chemii dla gimnazjum to program komputerowy składający się z kilkudziesięciu plansz interaktywnych. Zawarte w nim treści edukacyjne zostały przygotowane zgodnie z podstawą programową do nauczania CHEMII w gimnazjum. Zagadnienia znajdujące się na planszach podzielono na następujące działy: - "Budowa materii", - "Układ okresowy pierwiastków", - "Wiązania chemiczne", - "Stany skupienia, dyfuzja, mieszaniny", - "Woda i roztwory wodne", - "Reakcje chemiczne", - "Kwasy, zasady, sole", - "Chemia organiczna", - "Pochodne węglowodorów", - "Elementy biochemii", - "Czy chemia jest nam potrzebna?"
  Cena:220.00PLN
 • gestosc[1].jpg

  Gęstości wybranych substancji - plansze 150x110 cm.

  Bardzo dobrej jakości plansza ,oprawiona w drewniane półwałki i przygotowana do zawieszenia.Rozmiar: 150x110 cm
  Cena:242.00PLN
 • chemicyWDS.jpg

  Poczet wielkich chemików WDS

  Poczet wielkich chemików, to galeria portretów, wybitnych uczonych, którzy począwszy od starożytności, po czasy nam współczesne, weszli na stałe do panteonu chemicznych osobowości światowego formatu. Na tle dawnej stylizowanej aptecznej pracowni chemicznej, 26 postaci, wśród których 8 to Polacy lub uczeni posiadający polskie korzenie. U dołu pod portretami umieszczone są tabliczki z imieniem, nazwiskiem, datami: urodzin, śmierci oraz krótką notką biograficzną. Każda z postaci została symbolicznie przepasana szarfą z barwami narodowymi. Laureaci Nagrody Nobla, /osiem postaci w tym dwie uhonorowane dwukrotnie / dodatkowo wyróżnieni wizerunkiem noblowskiego medalu.

  Cena:169.00PLN
 • 5717.jpg

  Portrety wielkich chemików zestaw 18 sztuk

  Zestaw 18 szt portretów wybitnych chemików- Przykładowy opis biograficzny--Ignacy Mościcki - chemik, wynalazca, technolog... gotowy oddać życie za ojczyznę w samobójczym zamachu. Jeden z ojców chemii przemysłowej w Polsce. Opracował przemysłową metodę wytwarzania kwasu azotowego (V) z powietrza. Zredagował ponad 60 prac naukowych, był autorem 40 patentów, które po wyborze na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przekazał na własność krajowi. Powyższa notka biograficzna znajduje się na stylizowanej na grawerowaną tabliczce u dołu portretu.
  Cena:522.00PLN
 • szklo_laboratoryjne_plansza.png

  Szkło laboratoryjne i inne pomoce plansza

  Plansza przeznaczona do klasy chemicznej – laboratorium chemicznego na stałą ekspozycję ścienną. Pomoc dydaktyczna jest wstępem do tego tematu i uczy profesjonalnych tekstów na odpowiednim poziomie. Wzbudza w uczniach zainteresowanie samodzielnej pracy badawczej oraz przyswojenie zasad bezpiecznej pracy z chemikaliami.

  Cena:269.00PLN
 • tab roz 220 120x160.jpg

  Tabela rozpuszczalności związków - 150 x 110 - plansza ścienna

  Tabela rozpuszczalności związków - 150 x 110 - plansza ścienna

  Cena:242.78PLN
 • uklad_str_chemiczna.jpg

  Układ okresowy pierwiastków - strona chemiczna

  Układ okresowy pierwiastków - strona chemiczna 150 x 110 cm (plansza ścienna)

  Cena:242.78PLN
 • Uk__ad_okresowy__49392f78e962c.jpg

  Układ okresowy pierwiastków - strona fizyczna

  Układ okresowy pierwiastków - strona fizyczna. 150 x 110 cm (plansza ścienna)

  Cena:242.78PLN
 • Uklad-okresowy-pierwiastkow-fizyczny-chemiczny-.jpg

  Układ okresowy pierwiastków fizyczny i chemiczny (stan 2017)

  Dwustronny Układ okresowy pierwiastków fizyczny i chemiczny (stan 2017)- encyklopedia wiedzy o pierwiastkach chemicznych przedstawiająca ich najważniejsze parametry fizyczne i chemiczne.

  Cena:245.00PLN
Facebook